کوپلر پیچی

ارسال سریع و مطمئن

ارسال سریع و مطمئن

ارسال به سراسر ایران در کمترین زمان ممکن به همراه ضمانت سلامت کالا

ضمانت بهترین کیفیت

ضمانت بهترین کیفیت

تضمین تایید آزمایش مقاومت مورد تایید صنعت ساختمان کشور

مورد تایید مهندسین

مورد تایید مهندسین

مورد تایید پیمانکاران برتر جمهوری اسلامی ایران

پشتیبانی و مشاوره رایگان

پشتیبانی و مشاوره رایگان

ارائه مشاوره رایگان در زمینه اتصلات مکانیکی

کوپلر پیچی چیست؟

کوپلر پیچی
کوپلر پیچی

در مواقعی که طول آرماتور انتظار به دلایلی کوتاه بوده و امکان اتصال مکانیکی از طریق رزوه وجود ندارد از کوپلر پیچی استفاده می شود. این نوع کوپلر مشکلات ادامه آرماتور بندی را در توسعه سازه های موجود ،انجام تعمیرات و باز سازی،جبران اشتباهات اجرایی و حتی در ساخت و سازهای جدید بر روی سازه های قدیمی را مرتفع می سازد. نیروی لازم برای ایجاد وصله، استفاده از نیروی اصطحکاک بین غلاف فلزی کوپلر و میلگرد آجدار از طریق در گیری پیچها با آرماتور تامین می گردد. به صورت فولاد مشکی یا ضدزنگ موجود است تا مطابق با استانداردهای ضد خوردگی باشد. معمولا از این نوع کوپلر ها در شرایط خاص و زمانی که میلگرد انتظار موجود دارای رزوه نیست استفاده میشود. این نوع از کوپلر دارای جدول استاندارد تولید میباشد اما در صورت وجود شرایط خاص امکان تولید به صورت اختصاصی نیز در کارخانه تولید کوپلر پارس کاوه وجود دارد.

کوپلرهای پیچی در دو نوع تولید می شوند

  • نوع اول : برای استفاده از این کوپلرها نیازی به ایجاد رزوه در انتهای آرماتورها نبوده و همچنین نیاز به چرخاندن آرماتورها داخل کوپلر را از بین می برد. انتهای آرماتور ها در داخل کوپلر توسط دندانه های تعبیه شده در داخل کوپلر احاطه شده سپس انتهای مخروطی پیچ های طراحی شده روی بدنه کوپلر، روی آرماتور ها قرار گرفته و به اندازه ی کافی محکم میشوند.
  • نوع دوم : در شرایطی که امکان رزوه کردن یک سر آرماتور فراهم باشد از این کوپلر استفاده میشود. آرماتور انتظار توسط تعدادی پیچ مخصوص در کوپلر مهار شده و طرف دوم کوپلر مطابق با کوپلر استاندارد رزوه کاری می شود.

 

۳۶۳۲۲۸۲۵۲۲۲۰۱۸۱۶d (mm)قطر میلگرد
۲۵۰۲۲۰۱۸۵۱۶۰۱۴۰۱۲۰۱۱۵۹۵L (mm)طول کوپلر
۷۸۶۹۶۳۵۸۵۳۴۸۴۴۴۴H (mm)قطر خارجی کوپلر
۲۰۲۰۱۶۱۶۱۶۱۴۱۴۱۴M (mm)سایز پیچ
۷۵۵۴۴۴۴۳تعداد پیچ

جهت استعلام قیمت همین حالا با ما تماس بگیرید

آمورش نصب کوپلر پیچی
آمورش نصب کوپلر پیچی

آمورش نصب کوپلر پیچی

  • کوپلر معمولا بصورت فیکس شده به میله تقویت، اماده برای نصب و قرار دادن در بتن عرضه میشود
  • بعد از ریخته گری در بتن و زمانِ اماده برای توسعه،درپوش انتهای پلاستیکی را از کوپلر جدا کنید. میله ادامه را در آستین قرار داده و میله را داخل کوپلر بچرخانید.
  • پیچ کردن میل داخل کوپلر را تازمانیکه محکم شود ادامه دهید
  • برای اطمینان از نصب صحیح،محل اتصال را به طوقه مشخص با استفاده از آچار گشتاور کالیبره شده روی میله ادامه، محکم کنید. طوقه های محکم کننده در جدول روبه رو نشان داده شده اند.
باما تماس بگیرید 6 055 077 0912