میلگرد

ارسال سریع و مطمئن

ارسال سریع و مطمئن

ارسال به سراسر ایران در کمترین زمان ممکن به همراه ضمانت سلامت کالا

ضمانت بهترین کیفیت

ضمانت بهترین کیفیت

تضمین تایید آزمایش مقاومت مورد تایید صنعت ساختمان کشور

مورد تایید مهندسین

مورد تایید مهندسین

مورد تایید پیمانکاران برتر جمهوری اسلامی ایران

پشتیبانی و مشاوره رایگان

پشتیبانی و مشاوره رایگان

ارائه مشاوره رایگان در زمینه اتصلات مکانیکی

لیست قیمت میلگرد

بدلیل نوسانات قیمت آهن و میلگرد در ساعات روزجهت خرید و ارائه نازلترین قیمت کالای درخواستی با ما تماس بگیرید. گروه صنعتی پارس کاوه با شما همکاری خواهد کرد تا بهترین محصول را بر اساس مشخصات خود تولید کنید و یا به شما در پیدا کردن بهترین تناسب کمک خواهد کرد.

 

کدسایزنام کالاقیمت
۳۷۰۱۸آجدارتماس بگیرید
۳۷۰۲۱۰آجدارتماس بگیرید
۳۷۰۳۱۲آجدارتماس بگیرید
۳۷۰۴۱۴آجدارتماس بگیرید
۳۷۰۵۱۶آجدارتماس بگیرید
۳۷۰۶۱۸آجدارتماس بگیرید
۳۷۰۷۲۰آجدارتماس بگیرید
۳۷۰۸۲۲آجدارتماس بگیرید
۳۷۰۹۲۵آجدارتماس بگیرید
۳۷۱۰۲۸آجدارتماس بگیرید
۳۷۱۱۳۲آجدارتماس بگیرید
۳۷۱۲۳۶آجدارتماس بگیرید
۳۷۱۳۴۰آجدارتماس بگیرید

درباره میلگرد

میلگرد (مخفف میله‌ی محکم) همچنین به عنوان فولاد تقویت کننده، فولاد تقویت، یک میله‌ی فولادی یا شبکه‌ای از سیم‌های فولادی استفاده شده به عنوان یک دستگاه کشش در بتن مسلح (آرمه) و سازه‌های بنایی مسلح برای تقویت می‌باشد و بتن را در فشرده سازی حفظ می‌کند. سطح میلگرد اغلب الگو برداری شده است تا یک پیوند بهتری با بتن تشکیل دهد.

میلگرد
میلگرد

تاریخچه میلگرد

در اصل، سازه‌های بتنی تقویت نشده بودند. میلگرد از حداقل ۱۵ قرن پیش در ساخت و ساز استفاده می‌شده است به عنوان مثال ۲۵۰۰ متر از میلگردها در Château de Vincennes مورد استفاده قرار گرفتند. اخیرا در طول قرن ۱۸ میلگرد به شکل زیربنای برج منحرف نوینسک در روسیه مورد استفاده قرار گرفت، که به دستور صنعتگر Akinfiy Demidov ساخته شد. چدن برای میلگرد با کیفیت بالا مورد استفاده قرار گرفت، و هیچ فرسایشی در آن‌ها برای این روز وجود ندارد. زیربنای برج به چدن سقف چادر، پوشانده شده با یکی از اولین میله‌های بارقه شناخته شده، متصل شد. اخیرا این تکنیک‌ها توسط میله‌های فولادی در بتن پالایش شده و با ابداع میله‌های تغییر شکل یافته برای بهبود اتصال، در نتیجه تولید بتن مسلح مدرن تعبیه شده‌اند.

میلگرد
میلگرد

 

کاربردهای میلگرد در بنایی و بتون

بتون یک ماده ای است که در فشرده سازی بسیار قوی می‌باشد اما در تنش بسیار ضعیف می‌باشد. برای جبران این عدم تعادل در رفتار بتن، میلگرد برای حمل بارهای کششی در آن افکنده شده است. بیشتر تقویت فولادی به تقویت اولیه و ثانویه تقسیم شده است اما استفاده‌های جزئی دیگری وجود دارد:

  • تقویت اولیه به فولادی اشاره می‌کند که برای تضمین مقاومت مورد نیاز توسط سازه‌ها به عنوان یک کل برای حمایت از محموله‌های طرح به کار گرفته شده است.
  • تقویت ثانویه همچنین شناخته شده به عنوان تقویت حرارتی یا توزیع برای دلایل دوام و زیبایی با ارائه‌ی مقاومت موضعی کافی برای محدود کردن ترک خوردگی و مقاومت در برابر تنش‌های ناشی از اثراتی مانند تغییرات دما و انقباض مورد استفاده قرار گرفت.
  • میلگرد همچنین برای اعطای مقاومت به محموله‌های متمرکز با ارائه‌ی مقاومت موضعی کافی و سفتی برای یک محموله به کار گرفته شده است تا از طریق یک ناحیه‌ی وسیع‌تر توسعه یابد.
  • میلگرد ممکن است برای نگه داشتن میله‌های فولادی دیگر در موقعیت صحیح برای وفق دادن با محموله‌هایشان استفاده شود.
  • میله‌های گره‌ای فولادی خارجی می‌توانند سازه‌های بنایی را تحمیل و تقویت کنند، همان‌طور که توسط برج نوینسک یا سازه‌های باستانی در روم و واتیکان نشان داده شده است.

سازه‌های بنایی و ملات آن‌ها را با هم نگه می‌دارد که دارای ویژگی‌هایی مشابه برای بتون هستند و همچنین دارای یک توانایی محدود برای حمل بارهای کششی می‌باشد. برخی از واحدهای سنگ تراشی استاندارد مثل بلوک‌ها و آجر‌ها به جای میلگرد با حفره ساخته شده‌اند که در آنجا با ملات رقیق ایمن شده‌اند. این ترکیب به عنوان بناء تقویت شده شناخته شده است. در حالی‌که هر گونه موادی با استحکام کششی کافی می‌تواند به طور بالقوه برای تقویت بتن مورد استفاده قرار گیرد (الیاف شیشه‌ای و بازالت نیز رایج می‌باشد)، فولاد و بتن دارای ضرایب مشابه انبساط حرارتی هستند: یک عضو سازه‌ای بتن تقویت شده با فولاد فشار کمین را به عنوان نتیجه‌ای از گسترش‌های مشابه دو ماده‌ی به هم پیوسته ناشی از تغییرات دما تجربه خواهد.

میلگرد
میلگرد

 

خصوصیات فیزیکی میلگرد

فولاد دارای ضریب انبساط حرارتی تقریبا برابر با بتن مدرن  است. اگر این نباشد، این موجب مسائلی خواهد شد که از طریق آن تنش‌های طولی بیشتر و عمودی در دماهای مختلف از دمای تنظیم می‌باشد. اگر چه میلگرد دارای دنده‌هایی است که به طور مکانیکی به بتن وصل می‌باشد، این هنوز هم می‌تواند از بتن تحت تنش‌های بالا کشیده شود، یک رویدادی که اغلب به همراه سقوط بزرگ مقیاس سازه است. برای جلوگیری از چنین شکستی، میلگرد یا عمیقا به اعضای سازه‌ی مجاور تعبیه شده است (۶۰-۴۰ برابر ) و یا خم شده یا قلاب شده در انتها برای قفل کردن آن اطراف بتن و میلگردهای دیگر. این روش در ابتدا اصطکاک را برای قفل میله در مکان افزایش می‌دهد برای در جا نگه داشتن آن، در حالی‌که دومی از مقاومت فشاری بالای بتن استفاده می‌کند. میلگرد معمول از فولاد آبدیده‌ی ناتمام ساخته شده است که به زنگ زدن حساس می‌باشد. به طور معمول پوشش بتن یک مقدار pH بالاتر از ۱۲ برای اجتناب از واکنش خوردگی فراهم می‌کند. پوشش بتنی بسیار کم می‌تواند این محافظ را از طریق عمل آمیختن از سطح و نفوذ نمک به خطر بیندازد. پوشش بتنی خیلی زیاد می‌تواند موجب شکاف بزرگتر شود ضخامت‌هایی که شامل محافظ محلی نیز می‌باشد. همچنان که پوسیدگی طول می‌کشد حجم بیشتری نسبت به فولادی که از آن تشکیل شده بود، این موجب می‌شود فشار داخلی در بتن اطراف آن منجر به ترک خوردگی، پوسته پوسته شدن و در نهایت شکست ساختاری می‌شود. این پدیده به عنوان سرقت اکسید شناخته شده است.

سفارش خرید میلگرد

در صورت تمایل برای ثبت سفارش و خرید میلگرد با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۲۰۷۷۰۵۵۶

باما تماس بگیرید 6 055 077 0912